شرایط بد اقتصادی

شرایط بد اقتصادی

شرایط بد اقتصادی

در شرایط بد اقتصادی چطور با هزینه

کم از کارکنانمان تشکر کنیم؟

روند هدایای تجربی شرکت و کوپن هدیه را فراموش نکنید. امتحانش کنید…
چطور به یک شخص نشان میدهیم که واقعا قدردانش هستیم؟
به عنوان مثال میتونیم بهش بگیم….
البته این برای شروع خوبه ولی این فقط یک نقاشی رنگی از جملاته که ما با استفاده از کلمات برای اون شخص میکشیم.

ایجاد یک حس ارزشمند بودن نیاز به چیزی بیشتر از چند کلمه یا یک جمله محترمانه دارد.
البته این مورد در رابطه با دوستان، خانواده، و عزیزان ما صادق هست.

حتی ممکنه برای همکاران یا شرکای ما هم مناسب باشد ولی اگر میخواهیم کارهایمان به خوبی انجام شود باید زمان بزاریم تا از روشهای همیشگی خودمون برای تشکر از کارکنانمون دور بشیم.
همه ی ما میتوانیم چیزی بیشتر از یک “از شما تشکر میکنم” باشیم. اینجا همونجاییه که هدایای تجربی شرکت و کوپن هدیه خودنمایی میکنند.

هدایا و جوایز از زمان بوجود آمدن استخدام در شرکتها معجزات بسیاری در سازماندهی کارکنان بوجود آورده اند.
سالیان سال است که کسب و کارها، مزایای شناختن و پاداش دادن به کسانی که به طور خستگی ناپذیر برای آنها کار میکنند را درک کرده اند.

اما چیزی که تغییر کرده است نوع هدایایی است که شرکتها در حال حاضر میتونن به کارکنان خود هدیه دهند.
این روزها در شرکتها یک تغییر مسیر از پاداشهای منظم نقدی و هدایای استاندارد به سمت پاداش دادن به کارکنان باتجربه در جریان است.

البته که دلایل انجام این روندها بسیار زیاد و قانع کننده است.

به نظر میرسد در آینده و در شرایط بد اقتصادی و در شرکتهای بزرگ این کوپن های هدیه ای و هدایای تجربی شرکتهای تجاری باشن که فرصتی برای انجام چنین تجربه هایی را فراهم می کنند.

شرایط بد اقتصادی

بیاین نگاهی به دلایل انجام این روندها بیندازیم:

چگونه همه چیز تغییر کرده است؟
در گذشته متخصصان منابع انسانی هدایای شرکتهای بزرگ را اقلام فیزیکی در نظر میگرفتند. و بیشتر به دنبال انتخاب گزینه های مادی بودند.

ولی به شدت احساس میکنم که مردم امروز حتی تجربه ی چیزی را که ارزشی بیش از ارزش مالکیتی داشته باشد را دوست داشته باشند.
تحقیقات اخیر نشان میدهد که مردم بویژه جوانان به دنبال ارزشهایی بیشتر از اقلام مصرفی هستند.

فلذا به نظر میرسد کارفرمایان باید این را در هدیه های شرکت خود در نظر بگیرند. و در شرایط مختلف اقتصادی به موقع از این قرصت بهره بگیرند.

در آخر همه توجه ها باید معطوف به پاداش دادن به نیروی کار شما باشد نه صرفا دادن اقلامی که در مواردی حتی کارکنان شما آنها را نمیخواهند یا نیازی به آن ندارند! بنابراین در شرایط بد اقتصادی میتونیم جسارت بیشتری به خرج بدیم تو این شرایط وقت اون رسیده که از گزینه هایی مثل دست گلها یا ساعتهای دیواری به عنوان پاداش کارمندان دوری کنیم. و با هدایای تجربی شروع کنیم.

هدایای تجربی دقیقا چیست؟

شرایط بد اقتصادی
هدایای تجربی به شکل دوری از محل کار برای مدت کوتاهی در بین مردم محبوب است. آنها معمولا یک روز در جایی غیر عادی مشغول کار می شوند. یا یک کار هیجان انگیز و جالب انجام میدهند کاری به یاد ماندنی.

چرا پولمون رو برای هدایای تجربی و کوپن هدایا هزنیه کنیم؟

دلایل زیادی برای بوجود آوردن این تغییر وجود دارد:

1- مردم اون رو ترجیح میدهند- بزارین با ساده ترین و قشنگترین دلیل شروع کنیم. آنها بهتر هستند!
همه ی هدف اهدای هدیه این است که از کسی تشکر کنید. و به طور کلی مردم اون رو به هدایای بی کیفیت فیزیکی ترجیح میدهند.

2- تجربه ها به ایجاد روابط کمک میکنند- بخشی از دلیل خارج شدن از روش قدیمی در واقع انجام دادن چیزی است که مردم بیشتر از آن قدردانی میکنند. یک روز مرخصی معمولا یک فرصت اجتماعی برای پیوند دادن است. یک فرصت برای شروع، رشد یا استحکام روابط با همسر، شریک، خانواده، کودکان، دوستان خود یا حتی دانشگاه. و چه کسی این ایده را دوست ندارد؟

3- طول عمر- یک دسته گل روزی از بین خواهد رفت. شاید شکلات فقط یک شبه باشد. حتی طول عمر یک ساعت چند سال است. ولی خاطرات برای همیشه بیدار میمانند. بله دریافت یک پاداش جدید خیلی زود به پایان میرسد، در حالیکه هیجان تجربه ی یک اتفاق جدید، خاطرات و حوادث پس از آن شاید طولانی تر است.

 

4- عامل هیجان- اگر انتخاب کردید که یک کوپن هدیه تجربه رو هدیه کنید، درب ورود به تجربه کردن یک دنیای جدید و هیجان انگیز را برای آن افراد باز می کنید. چیزهایی که ممکن است آنها هرگز اعتماد به نفس تجربه کردن اون رو نداشته باشند.

 

5- این کار شما را متفاوت میکند- همه ی انواع این هدایا نادر نیستند، اما هنوز هم نسبتا غیر معمول هستند. هدایای تجربی یک روش عالی برای متفاوت جلوه کردن است و چیزی متفاوت برای نیروی کار شما ارائه می دهد است.

 

6- انعطاف پذیری – کوپن هدیه یا یک هدیه تجربی با گزینه هایی که دارد به فرد اجازه می دهد تا پاداش خود را کنترل کند. شما نمیتونید به عنوان مثال این کار را با ساعت دیواری انجام دهید؟

در ادامه چند مثال از انواع هدایای تجربی مطرح خواهیم کرد. سعید فرزامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *