تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان

موبوکادو سایت فروش محصولات هدیه و ارائه انواع خدمات از این دست میباشد که به گسترش روابط مشتریان کمک میکنند محصولات ارایه شده در وب‌سایت، از این دست محصولات بوده که یا توسط موبوکادو از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با موبوکادو همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. منظور از کالای فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت موبوکادو عرضه کرده و به فروش می رساند.

مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.

 • فاکتور کالاهایی که توسط فروشندگان در سایت عرضه می‌شود، باید در صورت درخواست خریدار توسط فروشنده ارسال گردد.
 • محصولاتی که در هر یک از زیر دسته های هدایای تبلیغاتی قرار گیرند مطابق عرف بازار فروش هدایای تبلیغاتی شامل تخفیف فروش عمده خواهند شد. این مورد را در قیمت گذاری لحاظ کنید که بعد از خرید مشتری مطابق مقررات با مشگل مواجه نشوید.

قوانین و مقررات

 • سفارش‌های خرید مشتری، با توجه به موجودی اختصاص داده شده توسط فروشنده در پنل موبوکادو، برای فروشنده قابل‌رؤیت است و فروشنده موظف است سفارش‌های ثبت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در پنل خود، به روز رسانی کرده وآماده جهت فروش داشته باشد.
 • هزینه‌های ارسال کالا(از قبیل بسته‌بندی، بیمه، حمل و سایر هزینه‌های مربوطه) بر عهده فروشنده است، در صورتی که خدمات مذکور بنا به درخواست فروشنده، از سوی موبوکادو انجام شود، هزینه آن راسا و بدون نیاز به اطلاع و اجازه فروشنده، توسط موبوکادو از محل فروش یا مطالبات فروشنده از موبوکادو کسر و برداشت خواهد شد. در صورت نیاز، کالا در انبار موبوکادو به شکل امانی نگهداری می‌شود که در صورت نگهداری اجناس در انبار موبوکادو، هزینه‌های مربوط به انبارداری محاسبه و به‌عنوان بدهی فروشنده منظور خواهد شد. موبوکادو تعهدی نسبت به نگهداری کالاها به‌صورت امانی در انبار خود ندارد.  وکالا در انبار موبوکادو امانت نمیباشد.
 • قیمت کالاها با توجه به رعایت استانداردهای قیمت‌گذاری، توسط و به مسئولیت فروشنده تعیین می‌شود. لذا مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعیین شده بر عهده فروشنده است. به موجب این قرارداد، فروشندگان به عنوان شرط ضمن عقد اعلام می نمایند که نسبت به فروش کالاهای خود بر روی وب درگاه اینترنتی موبوکادو کلیه خیارات از جمله غبن ولو فاحش یا افحش را از خود سلب و ساقط نمودند.
 • مسئولیت صدور فاکتور فروش و سند برگشت از فروش برای مشتری بر عهده فروشنده است. در صورت اشتباه فروشنده و درج قیمت به بهای پایین تر از قیمت واقعی در درگاه اینترنتی وی، وی متعهد است کالا را با همان قیمت درج شده در درگاه اینترنتی دیجی‌کالا تحویل مشتری نماید و در صورت استنکاف، مشمول وجه التزام و ضمانت اجرا در خصوص عرضه کالای ناموجود می‌شود. که موبوکادو میتواند از محل مطالبات برداشت نماید. درهر حال پاسخگویی به خریدار در مراجع رسمی به عهده فروشنده می‌باشد.
 • فروشنده اظهار می نماید که با عرضه کالا در پنل اختصاصی خود در درگاه اینترنتی موبوکاو حقوق مالکیت مالکیت فکری متعلق به هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگری را نقض نکرده است و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده وی خواهد بود. نام تجاری فروشنده جهت درج در سایت اعلامی از طرف فروشنده در پنل او می‌باشد و فروشنده در این راستا اظهار می نماید مالکیت مادی و معنوی نام تجاری مذکور متعلق به شخص حقیقی و حقوقی دیگری نیست و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده فروشنده خواهد بود. فروشنده موظف است مشخصات محصولات و توضیحات لازم جهت معرفی کالا، نحوه پشتیبانی پس از فروش و سایر موارد لازم را در درگاه اینترنتی براساس شرایط اعلامی موبوکادو ارائه نماید. فروشنده متعهد می‌شود که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه ودر موعد مقرر ارسال نماید، در غیر این صورت موبوکادو می‌تواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات را از فروشنده مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت نمایدعلاوه بر این دیجی‌کالا بنا به تشخیص خود می‌تواند اقدام به فسخ قرارداد کند.
 • فروشنده متعهد می‌شود که هیچ‌گونه کالای تقلبی، قاچاق، ممنوعه یا غیر بهداشتی یا مضر برای سلامتی را تحویل مشتری ندهد و تضمین می‌کند تمامی کالاها و ملحقات فروخته و ارسال‌شده جزء کالاهای مجاز و قانونی و بهداشتی بوده ودر صورت وارداتی بودن از مبادی قانونی وارد کشور گردیده و همگی دارای برگ سبز و کلیه مدارک گمرکی و مالیاتی لازم می باشند و همه این مستندات را در صورت لزوم به همراه فاکتور فروش به موبوکادو یا مراجع ذیصلاح قانونی ارائه خواهد داد. فروشنده اعلام می‌دارد مالک کالاهای معرفی‌شده است و آن‌ها را خود تولید کرده یا از تولیدکننده اصلی خریداری کرده است و از طرف فروشنده اصلی یا تولیدکننده و یا از نماینده آن‌ها برای فروش کالاها، دارای اختیارات قانونی لازم است و فروش کالاها در حال حاضر یا در آینده متضمن نقض هیچ‌گونه قرارداد، تعهد یا روابط دیگری بین فروشنده و فروشنده اصلی یا تولیدکننده در ارتباط با کالاها نیست.
 • در مواردی که فروشنده تولیدکننده کالا نیست، باید به هزینه خود از تولیدکننده مربوطه، مدارک کتبی موثقی جهت انجام مسئولیت‌های قراردادی اخذ نماید که علاوه بر موضوعات قرارداد، تعهد فوق را دربر گیرد. در صورت درخواست موبوکادو فروشنده باید یک نسخه کپی از مجوز فوق را به موبوکادو ارائه دهد. فروشنده متعهد است کالاهای موجود در انبار خود یا موبوکادو را در پنل مرکز فروشندگان اعلام نماید. معرفی کالای غیر موجود در پنل مرکز فروشندگان به عنوان کالای موجود ممنوع بوده و فروشنده مسئول جبران خسارات وارده به موبوکادو و مشتری و پاسخگویی حقوقی و کیفری در مقابل مراجع قضایی خواهد بود. در این حالت موبوکادو بنا به تشخیص خود علاوه بر بلوکه کردن موجودی حساب و کالاهای فروشنده، راساً نسبت به قطع پنل فروشنده به فوریت اقدام خواهد نمود.
 • فروشندگان کالاهای آی تی موظف هستند تمامی کالاهای الکترونیک اعم از (لپ تاپ، تبلت ،آل این وان،پی سی، سرور،محصولات اپل،کنسول های بازی،ماشینهای اداری و کلیه لوازم جانی مربوطه ) را با گارانتی‌های دارای مجوز خدمات پس از فروش مورد تایید اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران برای فروش عرضه نمایند.فروشندگان سایر کالاها (کالاهای غیردیجیتال) در صورت درخواست فروش کالا با گارانتی می بایست شرایط سرویس دهی به مشتری و کارت گارانتی معتبر ( به همراه آدرس و شماره تماس معتبرمرکز خدمات ) به همراه کالا عرضه نمایند. در صورتیکه فیزیک و ظاهر بسته‌بندی کالای ارسالی به انبار سالم و خود کالا دارای آسیب دیدگی باشد ، مرجوعی کالا به عهده فروشنده است.
 • در صورت استفاده از انبار موبوکادو فروشندگانی که کالاهای آنها دارای بسته‌بندی نامناسب است موظف هستند کیفیت بسته‌بندی کالاهای خود را ارتقا دهند و تمامی کالاها به صورت پلمپ به انبار ارسال شود. تا آن زمان فروشنده مربوطه، موظف به دریافت مرجوعی کالاهاست.مرجع تشخیص سلامت فیزیک و ظاهر بسته‌بندی طبق فایل پیوست ، موبوکادو است.
 • همچنین جهت پیروی از قوانین نماد اعتماد الکترونیکی و قوانین و شوعانات جمهوری اسلامی ایران فروشندگان موظف به رعایت موارد زیر در ثبت محصول ارسال و تحویل آن در سایت موبوکادو مطابق قوانین و رعایت موارد زیر میباشند:
  فروشندگان در سایت موبوکادو موظفند طبق قانون اینماد و نحوه ارائه خدمات در سایت موبوکادو تا 7 روز کاری در و در صورت عدم رضایت مشتری در کمترین زمان ممکن نسبت به مرجوع کردن محصول فروحته شده اقدام نمایند.
  فروشندگان مکلف به رعایت قوانین قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان بوده و موظف به ارائه محصولات طبق آن میباشند موبوکادو صرفاً یک بازار مجازی جهت عرضه محصولات بوده و مسئولیت هرگونه خلاف و عدم انطباق نحوه ارائه خدمات با قوانین بر عهده فروشندگان است.
 • وجه موجود در حساب کاربری شما از طریق درخواست واریز وجه به حساب اعلام شده توسط شما و پس از برسی های لازم با توجه به مبلغ مورد درخواست واریز میگردد.
 • فروشندگان مکلف به عرضه محصولات مجاز جمهوری اسلامی ایران میباشند و موبوکادو صرفاً یک بازار مجازی جهت عرضه محصولات بوده و مسئولیت هرگونه خلاف و فروش محصولات غیر مجاز بر عهده فروشندگان است.
 • با توجه به اینکه محصولات در این سایت به عنوان هدیه به فروش میرسند زمان تعیین شده برای تحویل کالا بسیار مهم بوده و در صورت تاخیر در تحویل و امتناع خریدار از تحویل کالا وجه کالا به خریدار باز پس داده شده و سایت موبوکادو فروشنده را حتی تا معادل 10% مبلغ معامله جریمه خواهد کرد.
 • حداقل زمان برای برداشت وجه فروش کالاهای فروشندگان پس از اتمام 7 روز زمان مرجوعی و با در نظر گرفتن رضایت مشتری از کالای خریداری شده میباشد.
 • در صورت عدم رضایت مشتری از کالا تصویه حساب و واریز وجه فروش پس از اعلام نتیجه داوری صورت می گیرد.
 • رسیدگی به درخواست برداشت وجه 3 روز زمان برده لذا فروشندگان در زمان فروش و درخواست تحویل وجه این مسئله را در نظر بگیرند.
 • خریدار و فروشنده سایت موبوکادو را به عنوان داور مرضی الطرفین پذیرفته و رای او را لازم الاجرا میدانند.